Technika

tak pracuję

Malarstwo

Prace powstają techniką własną za pomocą rąk i wyobraźni. Pomocna bywa również cierpliwość, chłodna głowa i gorący zapał, wsparcie rodziny i zdrowy rozsądek, a także aromatyczna kawa w ilości większej niż zdoła zaparzyć jednorazowo standardowy ekspres.

Do malowania używam farb renomowanych firm: Rembrandt, Van Dyck, Astra. Blejtram zwykle wykonuję samodzielnie, ze starannie wyselekcjonowanego drewna sosnowego. Płótno lniane zagruntowuję według własnej receptury, wykorzystując wyłącznie naturalne składniki, bez dodatków polimerów i akryli. Wszystkie prace są werniksowane. Obrazy nie mają zamalowanych boków, przeważnie nie są oprawione.

Batik

Batik - ręczna technika malowania rozgrzanym woskiem na płótnie, a następnie wielokrotnego farbowania wybranych fragmentów tkaniny. Każdy batik powstaje w jednym egzemplarzu i jest niepowtarzalny. Wykonany jest na cienkim płótnie, przy użyciu farb bardzo dobrej jakości - nie wyblaknie nawet po wielu latach. Efektownie prezentuje się oprawiony za szkłem lub podświetlony.

Rzeźba

Prace są wykonywane w technologii "na wosk tracony": najpierw wyrzeźbione w materiale miękkim (wosk), a następnie odlane z mosiądzu i poddane obróbce końcowej. Technika ta jest niezwykle czasochłonna i wymaga sporych nakładów finansowych (koszt materiału + odlewu). Każda praca powstaje tylko w jednym egzemplarzu.

Rysunek

Prace powstają w technice własnej.

Biżuteria

Wszystkie prace powstają tylko w jednym egzemplarzu, według mojego pomysłu i projektu. Wykonywane są ręcznie, z wykorzystaniem kamieni szlachetnych/półszlachetnych, srebra próby 925 oraz najwyższej jakości materiałów dodatkowych.